Hiiu Folk viib külastajad hülgeid vaatama!

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maarja Nuut
Maarja Nuut Foto: Kaupo Kikkas

Pärimusmuusikafestival Hiiu Folk ootab 20.–23. juulil muusikasõpru kogu perega nautima saare rahulikku atmosfääri ja head muusikat, samuti looduslähedust ja keskkonnasõbralikku korraldust.

Festivali korraldaja Astrid Nõlvaku sõnul käib rahvarohkete ettevõtmistega paratamatult kaasas suur tarbimine, mis jätab maha hulga jäätmeid. «Hiiu Folk pöörab algusest peale tähelepanu keskkonnale ja püüab vähendada rämpsu tekitamist festivali ajal,» ütleb Nõlvak.

Festivalile omistati eelmisel aastal keskkonnahoidlikkuse eest Hiiumaa roheline märk.

Läbi aastate on Hiiu Folgi kaubamärgiks olnud loodusretked saare kaunitesse paikadesse. Seekord matkatakse läbi mere Kaevatsi laiule, minnakse Kõpu poolsaarele tegema tutvust luuderohu elupaigaga ning sõidetakse paadiga Selgrahule vaatama, kas hülged on kodus. 

Suure huvi tõttu retkede vastu on vaja end osavõtuks registreerida, seda saab teha siin: https://hiiufolk.ee/programm/loodusmatkad/

Festivali teisel ja kolmandal päeval saavad soovijad Kassari kiigeplatsil keskkonnaameti telgis osa võtta mitmetest tegevustest, näiteks panna proovile oma teadmised looduse tundmises. Suured ja väikesed folgilised on oodatud mängima keskkonnahariduslikke mänge, ka võivad soovijad meisterdada jäätmetest midagi vahvat ja praktilist.

Festivali teisel päeval saab koostöös Palade loodushariduskeskusega folkida Soera talus. Avatud on töötoad ja kohvik, osa võib võtta lühikesest loodusretkest ja meisterdamisest ning kuulata head muusikat. Kivimite majas esineb ansambel Piibar. 

Hiiu Folk saab alguse 20. juulil Kärdlast, kust liigub traditsiooniliselt edasi Kassari kiigeplatsil asuvale pealavale ning seejärel üle saare, tutvustades Hiiumaa teisi piirkondi ja kirikuid. Üles astuvad parimad pärimusmuusikud Eestist ja mujalt, teiste seas Maarja Nuut, Lekarerätten (Rootsi), Melanhoolsed Meestelaulud, Estbel (Eesti/Belgia), Jaak Johanson ja Krista Citra Joonas, Untsakad, Väikeste Lõõtspillide Ühing, Torupilli Jussi duo ja Schönbergi kvartett, Kärt Tomingas ja Külli-Katri Esken, Redel Ruudus, Antsud, Kristi Mühling ja Anna Mišina (Eesti/Marimaa), Lovely Beats, Robirohi, Duo Malva & Priks, AR-GOD (Eesti/Udmurdi) jpt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles