Elu turniiri teinud Kristin Kuuba võitis Euroopa karikaetapil hõbeda

Risto Mets
Kristin Kuuba.
Kristin Kuuba. Foto: Kristjan Teedema

Rohkem paarismängijana tuntud sulgpallur Kristin Kuuba lööb viimastel aastatel kaasa ka üksikmängudes. Nädalavahetusel Norras peetud Euroopa karikaetapil pidas ta oma parima võistluse üksikmängus ning võitis teise koha.

139. koht maailma edetabelis lubas tal alustada kohe põhiturniiril, kirjeldas treener Mart Siliksaar. Esimeses ringis tuli vastaseks neljanda paigutusega Ungari esinumber Agnes Korosi. Kuuba pakkus talle võitluslikku mängu, hoidis pidevalt initsiatiivi ja võiduga 21:14, 21:16 jõudis ta kuueteistkümne parema hulka.

Seal tuli võit Rootsit esindanud Asmavani Pillai üle 21:17 ja 21:12. Veerandfinaalis tuli minna vastamisi kuuendaks paigutatud Šveitsi esinumbri Ayla Huseriga. Kuigi vastane jõudis esimeses geimis välja geimpallini, oli Kuuba enesekindlam ja võitis selle 23:21. Teine geim tuli juba kergemalt (21:15).

Tee poolfinaali oli sellega vaba ja seal tuli vastaseks maailma edetabeli 66. ning turniiril esimeseks paigutatud hipaanlanna Clara Azurmendi. Esimene geim läks vastasele 21:16. Teises geimis näitas Kuuba oma parimat mängu ja juhtis 20:14. Piisas tal vaid korraks end lõdvaks lasta, oli seis kohe 20:20, kirjeldas Siliksaar. Vastane jõudis matšpallini seisult 21:20, kuid Kuuba ei murdunud. Ta võitis kolm punkti järjest, mis tõi geimivõidu 23:21. Kolmas otsustav geimivõit tuli juba seisuga 21:15.

«Üllatus oli sündinud,» muheles treener. Kahjuks jätkus finaalis jõudu maailma edetabeli 96., hindu Saili Rane vastu ainult esimesks geimiks, kus pärast tasavägilist algust tuli leppida 18:21 kaotusega. Teise geimi kaotas Kuuba kindlalt 9:21. Teine koht andis Kuubale juurde palju enesekindlust ja tagas maailma edetabelis tõusu viis-kuus kohta, sedastas Siliksaar.

Hästi võistles ka Kristin Kuuba paarismängupartner Helina Rüütel, kes alistas Leedu koondislase Vytaite Fomkinaite kolmes geimis. Kuueteistkümne tugevama hulgas tuli tal aga leppida šveitslannalt Aysa Huserilt saadud kaotusega.