Ohtlikud kaevud tekitavad jätkuvalt probleeme

LEPM
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaev. Foto on illustratiivne.
Kaev. Foto on illustratiivne. Foto: Arvo Meeks

Tehnilise järelevalve amet (TJA) ja päästeamet tuletavad meelde, et katmata ja katkiste luukidega kaevudest ning muudest sarnastest ohtlikest rajatistest tuleb teada anda päästeala infotelefonile 1524. Esmase ohu kõrvaldamiseks peaks ohtliku rajatise avastanud inimene ohuala olemasolevate vahenditega märgistama või piirama.

Infotelefonile 1524 helistajalt küsitakse andmeid rajatise asukoha määramiseks, rajatise tüüpi (näiteks kaaneta või katkise luugiga kaev, maa-alune mahuti, sisse kukkunud kelder), objekti ohtlikkust hinnata aitavaid parameetreid (ava või augu sügavus ja läbimõõt) ning helistaja kontaktandmeid juhuks, kui tekib raskusi rajatise üles leidmisega.

Päästeala infotelefonile laekunud info ohtlike rajatiste kohta edastatakse kohalikule omavalitsusele, TJA-le ja põllumajandusametile, kes selgitavad välja rajatise omaniku, võtavad omanikuga ühendust, paluvad ohtliku olukorra likvideerida ning jälgivad selle täitmist. Vajadusel tehakse ettekirjutuse ohutuse tagamiseks vajalike tegevuste kohta.

Tehnovõrkude kaevusid, vanu veevõtukaevusid, maa-aluseid mahuteid, keldreid ja punkreid ning muid sarnaseid rajatisi on üle Eesti väga palju. Ohutu rajatis võib ühel hetkel muutuda ohtlikuks läbi vandalismi, varguse või ka hooldamatuse tõttu. Samuti võib vanemate rajatiste puhul puududa ülevaade nende asukohtadest ning seisukorrast. Seetõttu on sellistest ohtlikest rajatistest teada andmine väga oluline.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles