Cretu tegi Venemaa tippklubis eduka debüüdi

Kris Ilves
Gheorghe Cretu.
Gheorghe Cretu. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Venemaa tippklubi Belgorodi Belogorjega lepingu sõlminud Eesti võrkpallikoondise peatreener Gheorghe Cretu astus uue tööandja eesotsas võistlustulle. Idanaabri kõrgliiga kolmanda vooru mängus alistati Peterburi Zenit 3:1.

Eelmised kolm hooaega Poola kõrgliigaklubi Lubini Cuprum peatreener olnud Cretu alustas matši kahe eduka geimiga (25:21 ja 25:20). Kolmandas geimis (22:25) tunnistas Belogorje vastase paremust, kuid neljandat geimi (25:19) domineerisid rumeenlase hoolealused täielikult.

Belogorje on võitnud kõik seni peetud kohtumised ning jätkab liigas täiseduga. Mullu saavutas kaheksakordne Venemaa meisterklubi liigas neljanda koha.