Blogi: Kanepi alustas US Openi kvalifikatsiooni kindla võiduga

Kaia Kanepi.
Kaia Kanepi. Foto: Mailiis Ollino

Maailma edetabelis 421. kohal olev endine Eesti esitennisist Kaia Kanepi alustas USA lahtiste tennisemeistrivõistluste põhiturniiri pääsme püüdmist edukalt, kui alistas avaringis kindlalt 6:2, 6:2 tunni ja nelja minutiga 21-aastase serblanna Nina Stojanovici (WTA 184.). Kvalifikatsiooni teises ringis läheb Kanepi vastamisi ameeriklanna Louisa Chiricoga (WTA 145.), kes alistas 6:3, 5:7, 6:2 kaasmaalanna Samantha Crawfordi (WTA 231.). Loe täpsemalt allolevast Postimehe blogist!

32-aastasel eestlannal kulus avaseti võitmiseks vaid 30 minutit ning teise seti võiduks kõigest neli minutit rohkem. Kanepi lõi kohtumise jooksul kaks ässa, Stojanovic mitte ainsatki, eestlanna tegi neli ja serblanna kolm topeltviga. Kui murdepalli realiseeris ta 13st kuus (47%), siis Stojanovic kahest kaks (100%).

Enne mängu:

Varem pole Kanepi 21-aastase serblannaga kohtunud. Stojanovic on karjääri jooksul olnud parimal juhul 121. kohal, slämmiturniiridel pole ta kordagi kvalifikatsiooni avaringist kaugemale jõudnud.

Kanepi ja Stojanovici kohtumine peetakse 15. väljaku teise mänguna, esimene kohtumine algab sel väljakul Eesti aja järgi kell 18. Põhitabelisse jõudmiseks peab Kanepi alistama kolm vastast, edu korral ootab teda kvalifikatsiooni teises ringis igal juhul ameeriklanna: kas Samantha Crawford (WTA 231.) või Louisa Chirico (WTA 145.).

USA lahtiste põhitabelisse ehk 128 hulka jõudmiseks peab Kanepi alistama kokku kolm vastast. Edu korral ootab teda teises ringis üks kahest ameeriklannast, kas Louisa Chirico (WTA 145.) või 2012. aastal US Openi noorteturniiri finaalis Anett Kontaveidist jagu saanud Samantha Crawford (WTA 231.). Ülemisse tabelipoolde sattunud Kanepi kolmas vastane võib olla kvalifikatsiooniturniiriks parima paigutuse saanud Taipei tennisist Su-Wei Hsieh (WTA 101.).