Galerii ja video: 70 uut Eesti kodanikku said pidulikul aktusel kodanikutunnistused

Siim Kams
, suvereporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna Lillepaviljoni saalis andsid president Kersti Kaljulaid ja Põhja prefekt Kristian Jaani 70 uuele Eesti kodanikule täna üle kodakondsustunnistuse. 

Peaaegu 28 aastat Eestis elanud Harry Popovi sõnul kodanikuks saamise protsessis midagi rasket ei olnud. «Võib-olla kõige tülikam selle protsessi juures oli seitse kuud ootamist, kui olid avaldused sisse andnud ja eksamid ära teinud, siis lihtsalt istusid seitse kuud vaikuses ega teadnud mis nüüd saab,» rääkis Popov.

Vene koolis õppinud Samira Khalilova sõnul oli kõige raskem eesti keele selgeks õppimine. «Ma sündisin Eestis ja ma arvan, et kes sünnib Eestis, peab omama Eesti kodakondsust,» lisas Khalilova.

Piduliku tseremoonia avas kõnega president Kersti Kaljulaid, kes õnnitles kollektiivselt kõiki uusi kodanikke ning soovis neile edaspidiseks edu. Jätkuks kõneles ka Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefekt Kristian Jaani.

Pärast avakõnesid jagati kätte tunnistused ning lauldi Eesti hümni. Et saalis valitsev meeleolu veelgi elavneks, esines ka tuntud lauljatar Tanja Mihhailova, kes soojade lauludega lõpuks ka rahva laulma pani. Üritust saatsid fotoaparaatide plõksumine, väikelaste vahelduv nutt ja naer ning külaliste omavaheline jutuvada.

Tunnistusi jagati nii noortele kui ka vanadele. Värskete Eesti kodanike hulka kuulusid juba mitukümmend aastat Eestis elanud pensionärid, täiskasvanud mehed ja naised ning ka algkooliealised poisid ja tüdrukud.

Pärast ametliku osa lõppu suundusid värsked kodanikud koos perega suupisteid nautima, ühispilte tegema ning juttu rääkima.

Kodakondsuseksameid korraldab SA Innove, asutuse kodulehel on ka seitsmest sammust koosnev juhend kodanikuks saamiseks. Sammud on järgmised: Eestisse elama asumine, keeleeksami sooritamine, seaduste eksami sooritamine, sooviavalduse kirjutamine ja dokumentide vormistamine, taotluste ja dokumentide esitamine, oota kuus kuud ja kinnita avaldus, ning lõpuks Eesti kodaniku isikutunnistuse vormistamine.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles