Martin Laine

Sel nädalavahetusel muutus Pärnu rannavõrkpalli pealinnaks, sest samal ajal toimuvad rannaliival nii noorte kontinentaalkarikasarja etapp kui Ida-Euroopa võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) osavõistlus. Noorte kontinentaalkarikasarja etapi avapäeva läbisid täiseduga Rasmus Meius ja Märt Tammearu.

Alustuseks oldi 22:20, 21:17 üle Portugali paarist Joao Pedrosa/Hugo Campos. Teises voorus olid eestlased 21:13, 25:23 üle Leedu duost Ignas Mazurasat - Erikas Makarasest, kusjuures teises geimis tulid noormehed välja 9:12 kaotusseisust ja pöörasid geimi enda kasuks tasavägise lõppmänguga. Päeva kolmandas matšis alistasid Meius ja Tammearu mõlemas geimis 21:12 Armeenia paari Razmik Hakobjani - Arman Miskarjani.

Seejuures pidid osalejad päeva jooksul kohanema väga erinevate oludega. Hommikul tervitas mängijaid mõnus päikesepaiste, ent päeva peale hakkas tuul aina tõusma ja ajutiselt polnud pääsu vihmasabinast. „Ilm oli kehvavõitu, ent suutsime enam-vähem oma taseme välja mängida. Olime vastastest serviga üle ja mängisime geimilõppe natuke kindlamini kui vastased,” rääkis Meius.

Homme on Eesti noortel veel üks alarupiturniiri mäng, kui minnakse vastamisi Prantsusmaaga. Pärast seda pääseb üheringilise turniiri võitja otse finaali, teiseks ja kolmandaks jäänud riigid kohtuvad omavahel veel korra ja selgitavad teise finalisti. Järgmisel suvel toimuvale Euroopa finaaletapile pääsevad mõlemad finalistid. Seal on 16 koondist, kellest tuleva aasta oktoobris Argentinas Buenos Aireses korraldatavatele noorte olümpiamängudele pääsevad viis paremat.

Pärast avapäeva järgnevad Eestile Prantsusmaa noored, kes võitsid kolmest mängust kaks. Portugal on võitnud kahest mängust ühe ja Leedu kolmest ühe. Armeenia on kaotanud seni kõik kolm matši. „Homme tahame samamoodi jätkata. Esmalt Prantsusmaa ära võita ja siis juba finaali,” sõnas Tammearu.

“Mul on hea meel, et saame Eesti võrkpallisõpradele suve lõpus pakkuda nii kõrgel tasemel rannavõrkpalli: kaasa saab elada nii meie esipaarile kui tulevikulootustele,”  avaldas Eesti võrkpalli liidu rannavõrkpalli projektijuht ja võistluste peakorraldaja Märt Pajusalu.