Eesti kaotas ülipõneva matši ehk Kosovo pidutseb ja Makedoonia nukrutseb

Eesti korvpallikoondis.
Eesti korvpallikoondis. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Eesti meeste korvpallikoondis pidas Prištinas MMi eelkvalifikatsioonimängus maha haarava lahingu Kosovoga, tunnistades lõpuminutite heitluses vastase 75:69 paremust.

Eestlased kaotasid korviderohke esimese veerandaja kahe punktiga (22:24), kuid võitsid poolaja kolme silmaga (38:35). Tõeliselt põnevaks läks teisel poolajal, kui Kosovo 8:0 vahespurdile vastas Eesti 11:0 spurdiga. Kosovo mängijad teadsid, et edasipääsuks on vaja vaid võitu. Tulihingelised korvpallurid ja nende toetajad võtsid Eesti skalbi jõuga.

Eesti resultatiivseim oli 13 punktiga Janari Jõesaar, kes pääses sel turniiril esmakordselt väljakule. Teda toetas 12 punktiga Erik Keedus, Kregor Hermet lisas 11 silma. Kusjuures noor mängumees tabas visked sajaprotsendiliselt. Palju pahandust tekitas Dardan Berisha, kes viskas koguni 28 punkti.

Enne tänast C-alagrupi esikoha kindlustanud Eesti saldoks jäi kolm võitu ja üks kaotus. Kosovo võitis kaks ja kaotas kaks, Makedoonia aga üks-kolm. Kuna alagrupist pääsesid MM-valikturniirile kaks parimat, jäid makedoonlased tühjade käteta.

ENNE KOHTUMIST:

Eesti on C-alagrupis võitnud kõik seni peetud kolm kohtumist ning kindlustanud esikoha ja pääsme MM-valikturniirile. Kosovol on kirjas võit ja kaks kaotust, Makedoonial võit ja kolm kaotust. Alagrupist pääseb edasi kaks paremat – Kosovo vajab selleks kindlasti võitu, Makedoonia hoiab pöialt Eestile.

Kosovo ja Makedoonia on omavahelised mängud pidanud – kahe mängu kokkuvõttes jäi Makedoonia üheksa punktiga peale.

Eesti alistas kodusaalis Kosovo 26 punktiga.