Merili Luuk
Madridi Real võitis superkarika
Madridi Real võitis superkarika Foto: JUAN MEDINA/REUTERS

Hispaania superkarika võitis Madridi Real, kes suutis ka ilma Cristiano Ronaldota kodus 2:0 alistada FC Barcelona ning teenida kokkuvõttes 5:1 võidu.

Kuigi Reali 3:1 võiduga lõppenud avakohtumises punase kaardi saanud ning Hispaania jalgpalliliidult viie mängu pikkuse mängukeelu teeninud Ronaldo proovis otsust koos klubiga edasi kaevata, siis seda ei muudetud ning Madrid asus koduväljakul võitu püüdma ühe oma tähtmängijata.

Sellest polnud aga lugu, sest Santiago de Bernabeul peetud korduskohtumises mindi juhtima juba neljandal minutil, kui 32 meetrilt virutas väravale Asensio. Viimati sai kahes järjestikuses El Clasicos hispaanlane jala valgeks 20 aastat tagasi, kui seda tegi Raul.

Et Barcelona mängijatel jõudu ei jagunud - isegi Messi sai esimest korda palli puutuda alles 11. minutil - kasutas Karim Benzema olukorda ära ning viis 39. minutil Madridi 2:0 ette.

Kokkuvõttes võitis Real hooaja esimese karika seisuga 5:1.