3 kavalust, kuidas rannas peesitades mitte üleni liivaseks saada

Tarbija24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rannas on küll mõnus, ent tuuleiilidega lenduv liiv ei tee tuju sugugi heaks.
Rannas on küll mõnus, ent tuuleiilidega lenduv liiv ei tee tuju sugugi heaks. Foto: Panthermedia / Craig Robinson

Kui rannas on tibakegi tuult, lõpeb päevitamine sellega, et tuuleiil puhub liiva nii päevitustekile, isiklikele asjadele kui ka kehale. Seda saab aga nutikalt vältida.

Portaal NBC soovitab randa päevitama minnes kaasa võtta kummiga lina. Kui keerad selle tagurpidi, tõmbad kummi pingule ning asetad igasse lina nurka seljakoti või mõne muu suurema asja, lood sellega endale justkui päevitamispesa. Kuna linanurgad on kõrgel, siis ei saa liiv ka tuulega üle selle äärte tungida.

Kuidas kasutada rannas kummiga lina. / Foto:
Kuidas kasutada rannas kummiga lina. / Foto: Foto: NBC/Kuvatõmmis

Et telefon või muu nutiseade ei puutuks kokku imepisikeste liivateradega, võib selle panna väiksesse läbipaistvasse pealt suletavasse kilekotti. Nii on telefon kindlas kohas paigal, see ei kuumene seal üle ega saa liivaseks ning kotist hoolimata saad läbi selle sõnumeid toksida.

Üks lahenduseta näiv probleem on ka see, kuidas jalad rannast ära minnes puhtaks jääksid. Tuleb ju tuttav ette - loputad jalad vees või kraani all liivast puhtaks, ent seniks, kui tagasi oma asjade juurde jõuad, on jalad või jalanõud uuesti liivased. Kuna liiv kleepub jalgadele seepärast, et need on niisked, ei peagi tegelikult rannas jalgu pesema, vaid võib liivaseid kohti kaasavõetud talgiga hõõruda. Talk kogub endasse nii jalgadel oleva niiskuse kui ka liivaterad ning seda kõike on lihtne jalgadelt ära pühkida.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles