Jürgen Ligi tuli poolpikal Ironmanil oma vanuseklassis Eesti meistriks (1)

Johannes Voltri
, Tartu Postimehe suvereporter
Jürgen Ligi jooksis 19,1 kilomeetrit ajaga 01:48:49.
Jürgen Ligi jooksis 19,1 kilomeetrit ajaga 01:48:49. Foto: Kristjan Teedema

Riigikogu liige ja endine minister Jürgen Ligi tuli täna Otepääl aset leidnud Ironman 70,3 võistlusel vanuseklassis 55-59 Eesti meistriks ajaga 5.06.37.

Täna leidis Otepääl aset Eesti triatlonihooaja tippsündmus, kui start anti poolpikale SiS Ironman 70,3 triatlonile, mis kätkes endas 1,9 km ujumist, 90 km rattasõitu ja 21,1 km jooksu. Stardis oli üle tuhande osaleja ligikaudu 35 riigist. Muu hulgas selgitati välja ka poolpika Ironmani Eesti meistrid.

Triatloniklubisse 21.CC kuuluv Jürgen Ligi saavutas 55-59-aastaste meeste vanuserühmas esikoha, läbides kogudistantsi ajaga 5.06.37. Teisele kohale tulnud Märt Läätse (aeg 5.35.18) edestas Ligi umbes poole tunniga. Kokku osales 55-59-aastaste meeste vanuseklassis kolm meest.

Võistluse üldarvestuses sai Ligi 122. koha ning kaotas võidukale sakslasele Johannes Moldanile (aeg 3.58.27) üle tunni. Eestlaste üldarvestuses asetus Ligi 51. kohale.

Jürgen Ligi jäi ise oma ajaga rahule. «Jõudu oli, ära ei väsinud,» ütles ta, kuid nentis, et ujumine on tal siiamaani triatloni kõige nõrgemaks küljeks. Seda näitab ka võistluse üldprotokoll: pärast ujumist oli ta 236. kohal, 1,9 km ujus ta ajaga 37.42. Rattasõiduga suutis ta edetabelis kõvasti tõusta ning jooksurajale läks ta üldarvestuses 80. kohal (läbis 90 km ajaga 2.34.11). Jooksurajal andis ta aga natuke konkurentidele järele (aeg 1.48.49), mistõttu lõpetaski üldarvestuses 122. kohal.

Ligi ütles, et valmistus poolpikaks Ironmaniks pidevalt treenides, jätmata treeningukavasse pikemaid pause. Seda, mitu tundi ta aga nädalas täpsemalt treenib, jättis endine minister avaldamata.