Järelvaadatav: Infonet mängis 2:0 eduseisu 10-mehelise Kalju vastu maha, viigivärav sündis 90. minuti penaltist

Jalgpalli Eesti meistriliiga 14. vooru keskses mängus leppisid Infonet ja Nõmme Kalju 2:2 viiki.

Valitsev Eesti meister ning karikavõitja läks kohtumist juhtima 10. minutil tänu Pavel Dõmovi tabamusele. Infonet suurendas eduseisu 66. minutil, kui täpne oli Kirill Nesterov. Kalju vähendas viis minutit hiljem tänu Karl Mööl väravale kaotusseisu, ent jäi omakorda 75. minutil ülikeerulisse seisu.

Nimelt teenis siis oma teise kollase kaardi Artur Valikaev ning Kaljul tuli mängu viimane veerandtund otsida viigiväravat kümne mehega. Mängu 89. minutil mängis aga Ofosu Appiah oma karistusalas määrustevastaselt ning kinkis Kaljule penalti, mille realiseeris Artjom Dmitrijev.

«Kaotasime täna kaks punkti. Ise oleme selles tulemuses süüdi. Teadsime, et Kalju mängib sirgjoonelist jalgpalli, aga me ei suutnud palli ise maas hoida ning oma mängu mängida,» ütles Infoneti mängija Dmitri Kruglov.

Kalju avavärava löönud Mööli sõnul oli Infonet isegi kümne mehega alistatav. «Võib-öelda, et võitsime viigi, aga isiklikult jäi tunne, et tahtnuks võita. Meil oli kümnekesi võimalus võita, sest Infonetil polnud väga palju võimalusi. Meil lükati 0:2 seisu pealt selg vastu seina ja hakkasime ründama. See on tüüpiline, et 0:0 seisul on mäng uimane, aga kaotusseisus tuleb riske hakata võtma. Täna tasusid need riskid ära.»

Kalju on tabelis 30 punktiga kolmas, Infonet 21 punktiga neljas.

Mängu eel:

Laupäeval esmakordselt Eesti karikavõitjaks kroonitud Infonet ei saa pikka võidupidu pidada, sest alanud nädalal ootab neid ees kaks ülitähtsat kohtumist. Kui reedel minnakse kokku tabeliliidri Levadiaga, siis enne seda tuleb mõõtu võtta Nõmme Kaljult. Hooaja esimeses omavahelises liigamängus jäi 3:2 peale Kalju, siis viis päeva hiljem võttis Infonet karikasarja veerandfinaalis penaltiseeria järel magusa revanši.

Mida näitab ajalugu?

Infonet on Kaljuga meistriliigas mänginud 17 korda ning saanud neli võitu, Kalju on võitnud kuus mängu ja ülejäänud seitse kohtumist on lõppenud viigiga. Kahe eelmise hooaja jooksul noppis Infonet aga kaheksast omavahelisest mängust rohkem punkte kui Kalju. Mullu võeti viimases liigavoorus just Hiiu staadionil klubi ajaloo magusaimad kolm punkti, sest need tõid Infonetile esmakordselt Eesti meistritiitli.

Mis on kaalul?

Kaotust ei saa endale õigupoolest lubada kumbki, sest Infonet on liigatabelis liiderduost Flora-Levadia juba 15, Kalju aga kuue punkti kaugusel. Infonetile tähendaks kaotus üsna kindlasti tiitlilootuste kustumist, mis mõjuks meeskonna moraalile enne juunikuiseid euromänge eeldatavasti üsna muserdavalt. Võrreldes liidridetaga peavad mõlemad aga ennekõike korda saama oma kaitsemängu.

Kes lööb väravaid?

Infoneti ja ühtlasi kogu liiga suurimaks väravakütiks kerkis eelmises voorus Pärnu Vaprust koguni kuue tabamusega kostitanud Albert Prosa. Tema nimel on nüüd 13 tabamust, samas ei maksa kindlasti unustada ka hooaega teistest hiljem alustanud, ent juba kaheksa tabamuseni jõudnud Jevgeni Harinit. Kalju eest on Igor Subbotin parimana löönud kuus väravat, järgneb nelja tabamusega Artjom Dmtrijev.