Kolmandal katsel tuli tasemevahe välja

Mariel Gregor
Eesti alistas Rumeenia 3:1.
Eesti alistas Rumeenia 3:1. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Vollekoondise eelmise aasta koledad mälestused seoses Rumeenia ja Euroopa meistrivõistluste valikturniiriga kustutati kiirelt ja korralikult. Mängijad ja treenerid olid rahulikud ja enesekindlad ning kinnitasid ühest suust: oleme neist tasemelt üle. Oldigi, kindel 3:1 võit aitas kodusele MM-valikturniirile hästi sisse elada.

«Ivo Linna laulis hümni, kodupublik toetas. See aitas pinged kiiresti maha võtta,» ütles 20 punkti toonud Robert Täht ja kinnitas, et tasemevahe maksis. «Peamegi neid võitma. Vaatasime ka neid eelmise aasta mänge videost, olime seal ikka ise kehvad. Praegune seis on just vaimse poole pealt parem,» kinnitas nurgaründaja.

Kui D-alagrupi selge favoriit Venemaa kõrvale jätta, siis peaks varasemast tuttav Rumeenia ja Montenegro turniiril olema Eesti kõige raskemad vastased, kellega teise koha eest heideldakse.

Peatreener Gheorghe Cretu rahvuskaaslastega oldi eelmisel suvel püsti hädas. Tookord saadi avamängus läbi raskuste siiski võit kätte, ent kordusmäng kaotati.

Rait Rikberg toonitas, et kõige olulisem oli avamäng võita. «Tundub, et oleme teinud sammu edasi. Õnneks on Eesti kvaliteet nii kõrge, et isegi kui geim ära läheb, ei lasta pead norgu,» ütles Rikberg.

Avageimis läks Eesti kohe juhtima ja suurendas vaid vahet. Geimi keskel vahetas peatreener Cretu juba sidemängijaid, et kogenud Kert Toobalile puhkust anda, ja ohjad võttis üle tema noorem vend Andres. Midagi halvemaks ei muutunud ja geim kindlalt Eestile 25:15.