AVASTUS 6: Avalikult jäävad inimesed väga konservatiivseks

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Riin Aljas

Paljudes maailma piirkondades hoiavad inimesed oma avaliku info küllaltki üldise ja konservatiivsena, suuresti väldivad nad ka poliitiliste postituste tegemist. Privaatseid sotsiaalmeedia platvorme nagu näiteks WhatsApp seostatakse aga lausa radikaalsete sotsiaalsete muudatustega. 

Itaalia – Facebooki profiil peab teistele meeldima

Itaallased näevad poliitikat tundliku teemana ning nii eelistavad nad postitada hoopiski üldhuvitavaid artikleid, perefotosid, kauneid põlde või maastikke kujutavaid pilte või heasoovlikke või positiivseid sõnumeid.

Hiina maapiirkonnad

Sotsiaalmeediapostitused on üpriski konservatiivsed, ent põhjus ei peitu niivõrd hirmus valitsuse ees kuivõrd soovis kogukonna traditsioone austada. Inimesed usuvad aga, et sotsiaalmeedia kaudu saaks vanadele traditsioonidele uut tähendust anda. Näiteks postitavad nad lapse saamise korral saja päeva jooksul iga päev beebist ühe pildi.

India sotsiaalmeedia käib kaste mööda

Kogu sotsiaalmeedia on väga kontrollitud. Lisaks perekonnale ja sõpradele kontrollivad sotsiaalmeediasse paisatud sisu ka inimesega ühte kasti kuuluvad liikmed. Veel tänapäevani on India elukorraldus suuresti kastidega piiritletud. Kui postitus kedagi ärritab, võib see jama kaela tõmmata kogu kastile. Kast mängib aga India elukorralduses väga olulist rolli. See jõuab aga ka Facebooki, sest paljude inimeste Facebooki sõbrad piirduvad samuti üksnes oma kasti inimestega. KA on näiteks India külameestele oluline, et nad suudaks oma küla vallalisi naisi Facebookist eemal hoida, sest muuljuhul võivad nad Facebooki kaudu halvale teele sattuda.

Inglismaa ja Trinidad

Inglased on arengumaade rahvastega võrreldes vähem konservatiivsed, sest nende kultuuris on poliitiline huumor väga levinud – nii kaua kui positustes on nalja, ei solvu keegi. Sama kehtis ka Trinidadis.

Tšiilis pole oma arvamustega uhkustamine kombeks

Tšiili inimesed on oma sotsiaalmeedia postitustes väga konservatiivsed, ent mitte üldsegi poliitilistel põhjustel. Nimelt tunduks liigne eristumine neile uhkustamisega ja nii eelistavad inimesed avalike postitustega võimalikult palju massi sulada. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles