Vardy lõi kauaoodatud värava, kuid Leicester naaseb Hispaaniast siiski kaotusega

Postimees Sport

Jalgpalli Meistrite liiga kaheksandikfinaalide avakohtumistes alistas Sevilla koduväljakul 2:1 Inglismaa valitseva meistri Leicester City, Juventus sai võõral väljakul 2:0 jagu Portost.

Sevilla – Leicester 2:1

Inglismaa kõrgliigas alles 17. kohal paikneva Leicesteri jaoks algas mäng ehmatusega, kui meeskonna kapten Wes Morgan kinkis Sevillale penalti. Sevilla 22-aastane mängumees Joaquin Correa ei suutnud siiski kodumeeskonda juhtima viia. Möödus kümme minutit ning 24-aastane Pablo Sarabia viis Sevilla siiski teenitult 1:0 juhtima.

Mängu 62. minutil parandas Correa oma varasema eksimuse ning lõi kiirrünnakust Sevilla 2:0 juhtima. Kümme minutit hiljem saabus aga Leicesteri eelmise hooaja komeedi Jamie Vardy kauaoodatud tähetund ning mees lõi oma esimese värava Meistrite liigas, vähendades ühtlasi Leicesteri kaotusseisu 1:2 peale. Selle tulemusega mäng ka lõppes.

Porto – Juventus 0:2

Porto äärekaitsja Alex Telles suutis kohtumise 25. minutil teenida esimese kollase kaardi ning 27. minutil teise kollase kaardi, jättes oma meeskonna juba esimesel pooltunnil arvulisse vähemusse. Siiski oli Juventusel Porto värava lahtimuukimisega üksjagu probleeme. Hakkama saadi sellega kohtumise 72. minutil, kui kaitsjate eksimuse kasutas ära Marko Pjaca. Juba 74. minutil lõi Juventus teisegi värava, sedakorda oli täpne endine Barcelona mees Daniel Alves. Rohkem väravaid mängus ei löödud.

Enne mängu:

Porto ja Juventuse vahelises duellis on soosikukoormat kandmas üle-eelmisel hooajal Meistrite liigas finaali jõudnud Itaalia tippklubi Juventus.

Arvestades, et Juventus on viimasel ajal olnud Itaalia liigas suveräänne valitseja, siis vajatakse edu just Meistrite liigas.

Ka ajalugu räägib itaallaste kasuks – Porto ei ole suutnud viimases kolmes omavahelises mängus Juventust alistada. Samas on Porto aga suutnud koduväljakul kaotust vältida viimases kuues Itaalia klubidega peetud kohtumises. Juventus on aga jällegi võõrsil olnud heas hoos ja selle tõestuseks võideti alagrupiturniiril kõik kolm võõrsil peetud matši.

Sevilla ja Leicester City vahelises kohtumises on palju tõestada just viimasel. Inglismaa kõrgliigas on Leicester viimasel ajal justkui vabalanguses – kaotatud on viis kohtumist järjest ja sel hooajal ei ole nad suutnud Premier League’is lüüa ühtegi väravat.

Sevilla on samal ajal näidanud sel hooajal head hoogu nii koduliigas kui ka eurosarjas. Kui Leicester on Meistrite liiga debütant, siis Sevillal on kõvasti kogemusi Euroopa liigast, mis on lõppenud kolmel eelmisel hooajal nende võiduga.

Postimees.ee toob kell 21.45 algavate kohtumiste käigud lugejateni.

Mõlema seeria korduskohtumised peetakse 14. märtsil.