16-aastane Rovanperä tõmbas debüüdil kogenud rallimeestel mütsi silmile

Kristjan Jaak Kangur
Kalle Rovanperä Tallinna rallil.
Kalle Rovanperä Tallinna rallil. Foto: Timo Anis

Soomes Mikkelis algas kohalike meistrivõistluste kavasse kuuluv Mikkeli ralli ning esmakordselt nii kõrge tasemega võistlusel osalev 16-aastane Kalle Rovanperä pani kogenumad konkurendid otsekohe veenvalt paika.

Mikkeli traavirajal sõidetud avakiiruskatsel edestas Rovanperä 2,3 sekundiga Teemu Asunmaad ja 2,7 sekundiga Jarkko Nikarat, kirjutab MTV Sport. Teisel kiiruskatsel oli Rovanperä lähimast jälitajast üle juba 9,9 sekundiga ja hoiab Nikara ees 12,6-sekundilist edu. Kahe esimese katse kogupikkus oli pisut üle 15 kilomeetri ehk Rovanperä on olnud Nikarast peaaegu sekundi võrra kilomeetri kohta kiirem.

Vanuse tõttu ei tohi Rovanperä veel tavateedel autorooli istuda ja nii teeb näiteks rajaga tutvumise töö tema eest rooli taga ära suurte kogemustega paarimees, Tommi Mäkineni kunagine kaardilugeja Risto Pietiläinen. Ka Soome meistrivõistluste etapil startimiseks sai Rovanperä kohalikult autospordiliidult eriloa.

Kui rääkida Rovanperä konkurentide tasemest, siis 30-aastane Nikara on osalenud 15 MM-etapilt ja sai 2012. aastal MINI roolis Kataloonia rallil viienda koha. Tõsi, võitjale Sebastien  Loebile kaotas ta toona enam kui 16 minutiga.