Võimas: Žalgiris alistas Euroliigas 17 aasta järel esmakordselt Moskva CSKA

Kadi Parts
Kevin Pangos (vasakul).
Kevin Pangos (vasakul). Foto: Evgeny Biyatov/Scanpix

Korvpalli Euroliigas alistas Kaunase Žalgiris täna Moskva CSKA, mis on Leedu klubi jaoks 17 aasta järel esmakordne hetk, kui võideti CSKA-d.

Leedu klubi, kes oli poolajaks kaotamas valitsevatele Euroliiga meistritele 38:45, võitis kokkuvõttes Venemaa meeskonda 79:74. Sealjuures vaid 2.50 enne mängu lõppu oli Moskva meeskond juhtimas 72:70, kuid tänu paremale kohtumise lõpule suutis Leedu meeskond matši enda kasuks kallutada. Kaaluka võidu valitsevate meistrite vastu tegi veelgi magusamaks asjaolu, et kui viimast veerandaega oli mängida 9.40, saadeti platsi äärest minema Kaunase tiimi peatreener Sarunas Jasikevicius, kellele anti tehniline viga. Žalgirise jaoks oli täna tegemist ajaloolise võiduga, sest viimati võideti CSKA-d aastal 2000 ehk 17 aastat tagasi. Žalgirise poolt viskas Kevin Pangos täna 21 silma, CSKA suurimaks skoorijaks oli 15 punktiga James Augustine.

Istanbuli Fenerbahce alistas omakorda 86:81 Kaasani Unicsi. Türgi klubi resultatiivseimana sai Luigi Datome kirja 18 punkti, Unicsi poolt vastas 21 punktiga Artsiom Parakhouski.

Istanbuli Galatasaray alistas ülisuurelt 102:62 Tel Avivi Maccabi. 21 punkti viskas võitjate poolt Jon Diebler, Maccabi poolt vastas 22 punktiga Andrew Goudelock.

Barcelona pidi seisuga 65:71 tunnistama Ateena Panathinaikose paremust. Kreeka klubi poolt sai 14 punkti kirja Ioannis Bourousis, Barca resultatiivseimaks oli 12 punktiga Tyrese Rice.

Õhtu viimases kohtumises võitis Belgradi Crvena Zvezda 87:69 Vitoria meeskonda. 23 punkti viskas võitjate meeskonna poolt Marko Simonovic, 16 punktiga vastas Vitoria poolt Shane Larkin.