Tartu judokad särasid kodusel matil

Risto Mets
Pildil Tartu Do klubi medalistid täiskasvanute arvestuses pärast Eesti meistrivõistlusi. Foto: Ragne Varblane

Läinud nädalavahetusel peeti Annelinna spordimajas Eesti A-klassi ja täiskasvanute meistrivõitlused judos. Tatamil käis tiitli eest võitlemas ligi 200 Eesti judokat.

Päev algas A-klassi meistrivõistlustega, kus Tartu Do klubist võitsid pronksmedali Henry Noorsalu (–50 kg), Silver Känna (–60 kg), Egert Kerge (–81 kg), Selene Taur (–52 kg) ja Alina Tsvetova (–63 kg), teatas klubi.

Pärast A-klassi meistrivõistlusi algas medaliheitlus täiskasvanute klassis, Do klubi saagiks sai kaks kulda ja kolm pronksi. Kuldmedali võitsid Eesti koondise liikmed Mattias Kuusik (–90 kg) ja Juhan Mettis (+100 kg) ning pronksmedali Rauno Elokiuru (–66 kg), Egert Ehari (–73) kg ja Steven Rothberg (–81 kg). Samuti võitis Tartu Do klubi meeste arvestuses esikoha.

Lisaks võitis A-vanuseklassis hõbeda Tartu Zeni klubi liige Virginia Vesso (–63 kg). Täiskasvanute meistrivõistlustel võitsid hõbemedali Karl-Ernst Saal (–81 kg) Elva Altia klubist ja Aleksandr Uluhanjants (–100 kg) Tartu Dodze klubist ning pronksi Kardo Kütt (–90 kg) ja Hans Peedo (+100 kg), mõlemad Tartu Zenist.

Samal õhtul autasustas Eesti judoliit 2016. aasta parimaid, Mattias Kuusikule anti üle Eesti 2016. aasta parima juuniori tiitel.